Check Up Fiyatları

Checkup fiyatları için Hastanemizde yapılan sağlık taramasının türüne göre farklı fiyatlar uygulanmaktadır. Bu fiyatların verilmesi internet ortamında yasak olduğu için hastalarımızın bize telefon ile veya soru formunu doldurarak ulaşması yeterli olmaktadır. Bildiğimiz gibi sağlıklı yaşam insan mutluluğun olmazsa olmazıdır. Sağlık bir yaşamın ön şartı ise hasta olmadan önce tedbirli olmak ve böylece yaşam kalitemiz hiç bozulmadan uzun sağlık bir ömre sahip olmakdır. Bu noktada genel sağlık taraması ya da bilinen adıyla checkup devreye girmektedir. Checkup sayesinde kişinin karşılaşabilecek rahatsızlıklara erken tanı koyulup sağlığımız bozulmadan önlem alma yoluna gidilebilmektedir.

Checkup maliyeti konusunda insanlarımızın kafasında oluşan şüpheler ise yersizdir. Çünkü düzenli olarak yılda bir kez check up olmak pek çok rahatsızlığa karşı önceden önlem alınmasını sağlayacaktır. Checkup’ın maliyeti, hastalıkla karşılaşıp tedaviye harcanan bütçenin yanında çok düşük bir meblağ olarak kalmaktadır. Her şeyin başı olan sağlık için hem önceden tedbir alıp sağlığımızı korurken, hem de bütçemizi sarsmadan sağlıklı bir yaşamı mümkün kılan checkup’tır.

Hastanemizde uygulanan checkup türleri şunlardır;

  • Standart Checkup
  • Detaylı Check-Up (Erkek)
  • Detaylı Check-Up (Kadın)
  • Başağrısı Check-up

Özellikle kalıtsal olarak aileden geçen hastalıkların tespitinde checkup çok önemli bir araçtır. Checkup sayesinde önceden tespit edilen kalıtsal hastalıkları ortaya çıkmadan önce önlenmeye çalışılabilir. Vücudumuzde hiçbir belirti vermeden ilerleyen pek çok hastalık bulunmaktadır. Bu hastalıkların hayati organlara zarar vermeden önce tanılanması, sağlığımız için çok önemlidir. Bugün düzenli olarak checkup yaptıran kişilerin hem daha az rahatsızlandıkları hem de büyük hastalıklara yakalanmadan sağlıklı bir yaşam sürdükleri görülmektedir. İş bu sağlıklı yaşamın değerinin ölçüsü sadece checkup’a ödenen ücret değil, bunun karşılığından elde edilen sağlıklı ve mutlu bir yaşam ve de engellenen hastalıklara içi yapılacak harcamalardan tasarruftur.